Platthy József Regionális Díjugrató Döntő - 2018 - eredmények

2018. szeptember 29-30.

Platthy József Regionális Díjugrató Döntő - Szilvásváradi Lipicai Lovasközpont stadionja, 83 lovas, 130 ló, 31 egyesület, 312 start.

Platthy József Regionális Díjugrató Döntő - Kiss BoglárkaPlatthy József Regionális Díjugrató Döntő - Kiss Boglárka

1. Szigeti Panna Konrád Zsákai Kft., Gyöngyös

2. Krusóczki Anikó Géniusz Tiszavasvári SE Lovasliget Lovas Szako.

3. Harencsár Mariann Rózsabimbó Diósgyőri Lovassport Egyesület

Júliusban az ország toplovasai, most az amatőrök tesztelték a stadiont. A két versenyen 73 egyesületből 148 lovas, 261 ló, kereken 700 startot teljesített. Bizonyító erejű tényszámok.

Általános lovasvélemény szerint – e két tesztversenyen – a lovak patáinak tömörítő hatása tovább javította a talajt, a kamionparkoló, a boxok, a szervezőgárda is jól vizsgázott.

A mostani verseny is újabb, gyakorlati tapasztalatokkal szolgál, amit a rendezők szívesen fogadnak és hasznosítanak.

A versenyzők és a szervezők a térség szülötte, Platthy József (1900-1990) emléke előtt tisztelegtek.

A Nógrád megyei Karancskesziben született (itt is nyugszik) lovasikon Sellő nevű lova nyergében, kisbéri lovasként, a magyar lovassport eddigi egyetlen olimpiai érmét nyerte (Berlin, 1936., díjugratás bronzérem). Az „Olimpiai Legszebb Lovaglása” elismerő cím is az övé. Nyolcszoros magyar díjugrató bajnok. Száz hazai és 17 nemzetközi versenyt nyert. Érettségi után a Ludovika Akadémián végzett. Huszárezredes. Lovaglótanár. Volt lovasoktató, belovagló, frontszolgálatos, fogságban, a nehéz éveiben szülőfalujában földműves.